Mononukleóza

Nepříjemná potvůrka, která si na nás ale nepřijde. Společně ji porazíme.

Mononukleoza nebo pouhý omyl?

Vše, co se týká mononukleózy. Prevence, propuknutí, léčení, dieta, zkušenosti s doktory, reaktivace a případné následky.

Mononukleoza nebo pouhý omyl?

Příspěvekod FlaWleZz » ned 16. čer 2013 9:24:55

Zdravím je mi 16 let a jsem muž.
Mám stálou partnerku už jeden rok, žadné diskotéky ani bary, cluby vůbec nenavštěvuji.
Žiji naprosto zdravě a pravidelně se věnuju pohybu.

Dne 10.6. mi byla zjištěna mononukleoza. Od dne 9.6. do 14.6. jsem měl velice oteklé mandle, kdy jsem nemohl ani polykat nic a díky tomu jsem zhubnul 0,7kg. Teplota se vyskytovala pouze jeden den před krevníma testama.

Dneska 16.6 se už citím naprosto fajn. Myslím si, že je to omyl.
Když čtu různé zkušenosti či příznaky mononukleozy je na prvním místě UNAVA a horečka.
Já žádnou horečku neměl během tohoto týdne.

A únava? Vůbec ne, naopak spiše jsem trpěl nespavostí a jsem naprosto hyperaktivní.
Od dne 10.6. do 14.6. jsem pravidelně usínal v 5 hodin ráno a spal pouhé dvě hodiny - víc to nešlo.
Tudíž během těchto 4 dní jsem mohl být napsano cca 8 hodin.

V pondělí jdu na krevní testy zase.
Nevím co se děje, dle mého názoru byla to pouhá lehká angina.
FlaWleZz
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. čer 2013 9:15:21

Re: Mononukleoza nebo pouhý omyl?

Příspěvekod Vláďa » pon 17. čer 2013 14:54:18

Nazdar,
jako typická mononukleóza to tedy úplně nevypadá. Na druhou stranu, mono se projevuje velmi různě a často celkem nenápadně. Takže horečka může být, ale nemusí, únava většinou je, ale zejména u lehčích průběhů nemusí být výrazná. Jinak bych řekl, že při angíně bude člověk obvykle celkem "hotovej", takže mě se nezdá ani ta angína. Dej vědět, co řeknou testy, samotnýho mě to zajímá.
Vláďa
Vláďa
Administrátor
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 02. úno 2013 14:42:33
WWW: http://mononukleoza.ajgl.cz

Re: Mononukleoza nebo pouhý omyl?

Příspěvekod Pavelka » úte 28. led 2014 12:39:06

Průběh EBV mononukleozy může být od zcela bezpříznakového až po těžký stav s řadou projevů a komplikací. Více než polovina případů probíhá bezpříznakově nebo jen s lehkými projevy, které nevedou k podezření a tudíž ani vyšetření na EBV.
MUDr. Jan Pavelka, KDIN, FN Brno
Pavelka
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. led 2014 11:03:36


Zpět na „%s“ Mononukleóza

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron