Mononukleóza

Nepříjemná potvůrka, která si na nás ale nepřijde. Společně ji porazíme.

Porušení diety, klidového režimu

Vše, co se týká mononukleózy. Prevence, propuknutí, léčení, dieta, zkušenosti s doktory, reaktivace a případné následky.

Porušení diety, klidového režimu

Příspěvekod Matěj » ned 12. led 2014 13:48:50

Dobrý den,
Zrovna prožívám mononukléózu, už mám dobrané antibiotika ale stále beru Flavibion, chtel bych se zeptat co může dojít po porušení diety nebo klidového režimu.. Jako hlavní příznak jsem měl oteklé oči ale po dobrání antibiotik jsem se toho zbavil.. Ale teď mám pocit že mi jedno oko zase pomalu nátéká.. Myslíte že je to porušením diety či klidového režimu..?? Děkuji.
Matěj.. :)
Matěj
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. led 2014 13:39:21

Re: Porušení diety, klidového režimu

Příspěvekod Vláďa » čtv 16. led 2014 0:15:38

Dobrý den Matěji,
ty oteklé oči mohou být příznakem porušení diety nebo režimu, ale vůbec také nemusejí. Při mono je tělo v nestandardním režimu, takže různé výkyvy se můžou objevit.
Vláďa
Vláďa
Administrátor
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob 02. úno 2013 14:42:33
WWW: http://mononukleoza.ajgl.cz

Re: Porušení diety, klidového režimu

Příspěvekod Pavelka » úte 28. led 2014 11:23:09

Milý Matěji,

porušení diety Ti žádné komplikace nepřinese, jelikož žádná dieta by se již neměla doporučovat. Je smutnou letitou tradicí v naší zemi nařizovat pacientům s akutním jaterním onemocněním (jako je mononukleoza, hepatitida A...) přísnou jaterní dietu s omezením tuků. Již cca před 60 lety byl přínos takového opatření zcela vyvrácen, ba naopak, omezení tuků po delší dobu přináší pacientům spíše škodu - nedostatek vitaminů rozpustných v tucích, nedostatek esenciálních mastných kyselin..., jak se lze dočíst v odpovídající literatuře. Pacienti by se měli vyvarovat látek pro játra toxických (např. alkohol, přepálený tuk), ale jinak je vhodné stravovat se zcela normálně, zdravě, přívod tuků má být dostatečný - tak, jak odpovídá zdravé racionální stravě. Problematika je docela dobře popsána např. v Oxford textbook of clinical hepatology (vol.2) str. 1336.

Otoky víček patří ke klinickému obrazu EBV infekční mononukleozy, stejně tak ale jsou příznakem i jiných onemocnění, takže pokud Ti opravdu znovu otekla víčka, jdi na kontrolu ke svému ošetřujícímu lékaři, na dálku bez vyšetření Ti nikdo nemůže zodpovědně poradit.
MUDr. Jan Pavelka, KDIN, FN Brno
Pavelka
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. led 2014 11:03:36


Zpět na „%s“ Mononukleóza

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron