Mononukleóza

Nepříjemná potvůrka, která si na nás ale nepřijde. Společně ji porazíme.

Léčba - co mi pomohlo

Vše, co se týká mononukleózy. Prevence, propuknutí, léčení, dieta, zkušenosti s doktory, reaktivace a případné následky.

Léčba - co mi pomohlo

Příspěvekod Amy » ned 16. lis 2014 19:01:10

Mononukleóza nejvíce zachvátila mé krční mandle a uzliny. Na mandlích se mi udělaly čepy a bílý povlak, a uzliny se mi zvětšily (na pravé straně krku se mi udělala doslova boule).

Doktoři mi moc nepomohli, takže jsem léčbu vzala do vlastních rukou a pomohlo mi následující:

Krk, mandle:
1) Kloktání roztoku mořské soli s teplou vodou - to mělo největší účinek! Změkčilo to všechny nánosy v krku a zároveň jsem to brala jako desinfekci. Poměr soli a vody podle "chuti", tak jedna čajová lžička a půl do hrnku, aby byl pro vás roztok snesitelný. Kloktat aspoň 5x denně.
2) Spreje do krku - konkrétně Tantum Verde (desinfekce, do krku se dá nastříkat až 8 dávek), Orofar (desinfikoval a zároveň mi tlumil bolest v krku, lze nastříkat max 4 dávky, používala jsem ho hodně před spaním po kloktání a vyčištění zubů). Používat co nejvíc je to možné.
3) Eventuálně další kloktadlo - chvíli jsem kloktala i Florsalmin, ale tam nemohu posoudit celkový účinek, hlavní je bod 1) a 2).

Uzliny:
Lymphomyosot - homeopatikum, kapky - na léčbu uzlin.

Péče o játra:
Flavobion - přípravek poměrně na přírodní bázi, z byliny ostropestřec. Může se i po dvou tabletách.

Ostatní:
1) Vitamíny Hema - Komplex Plus NF - obsahují všechny prospěšné látky, na které si jen vzpomenete. I ženšen a lecitin.
2) Ovoce - pomeranče, jablka, banány; ovocné džusy s co nejvyšší koncentrací ovocné šťávy; dětské přesnídávky (dají se i dobře polykat, pokud je krk hodně nateklý)
3) Klidový režim - odpočinek, nepřetěžovat se, vnímat na co stačíte.


Lékaři mě dva týdny dopovali antibiotiky, než zjistili, že mám mononukleózu. Pak už nebyl čas na něco čekat, krk jsem měla tak vyřízený, že jsem nemohla už ani mluvit, tak jsem nasadila vše, co jsem zmínila výše. A za týden už jsem se cítila zase, jako by mi nikdy nic nebylo, kromě ještě postupně mizející boule na krku. ;)

A důležitý dodatek !! Povlak i čepy mi z mandlí zmizely samy. Proto nedoporučuji z mandlí jakkoli čepy mechanicky odstraňovat (např. vymačkáváním). Mohli byste si více ublížit, než pomoct.
Amy
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. lis 2014 18:38:09

Zpět na „%s“ Mononukleóza

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron