Mononukleóza
Aukro.cz
Posilovač vlasů dodá "Hair company Ltd."
"Kouzelníci s.r.o." - Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů.
Rovnáky na ohýbáky u firmy "Podvodník & syn"

Zde může být i Vaše reklama!
mononukleoza@ajgl.cz

Podpůrné prostředky na játra

Na mononukleózu léky neexistují. Existují ovšem přípravky, které pomohou při regeneraci jater. Řeč je o bylinkách, čajích, sirupech a potravinových doplňcích.
Ve většině těchto přípravků vystupuje bylina ostropestřec mariánský v kombinaci s výtažky jiných bylin. Nejčastěji seženete:
  • sušený ostropestřec na čaj
  • jaterní čaj
  • sirup Regalen

Bolavý a škrábající krk

To je příznak, který většinou mononukleotika nemine. Babská rada je jednoduchá a použitelná i v případě normálního bolení v krku. Kloktat vodu se solí - 1/2 lžičky soli do skleničky (200ml). Množství je důležité, víc soli nebo méně vody dělá roztok nepříjemně pálivým.
...jo mimochodem - zkoušeli jste vdechnout vodu nosem? Pálí to a vůbec je to ošklivý. - Zkuste vdechnout nosem slaný roztok. Je to mnohem příjemnéjší a třeba při rýmě to dokáže nos bezvadně vyčistit. Při troše představivosti a tréninku by se slaná voda dala nosem i pít:-)))... Jasně, tahkle to vypadá nechutně, ale je to tak. Další babská rada říká, že na krk pomáhá pití šálvějového čaje.

Vyhánění virů z těla

Na viry údajně působí pomerančová, jablečná a grepová šťáva. Tímhle se dá urychlit léčení (No, a asi tomu musí člověk i trochu věřit, aby to ty viry doopravdy vyhnalo z těla ;-) ).

Škrábání v krku

poslal(a) Ira
Na škrábání v krku cucat šalvějové bonbóny (nebo pastilky) - jsou velmi chutné, bez konzervantů a cukru a hlavně pomáhají.

Bolest v krku

poslal(a) Ira
Na bolest v krku si vykloktat ústní vodou Elmex -zmírní obtíže a je výborná (kupodivu) i na zuby.

Avokádo pro povzbuzení jater

poslal(a) Ira
Do jídelníčku zařadit avokádo - podporuje činnost jater, zdroj těch dobrých tuků, které se smějí. Připraví se z něj výborné pomazánky na slano, dá se rozmixovat s banánem, nebo jenom namazat na chleba. Samotné je bez chuti.

Různé informace a poznatky od Vás

poslal(a) návštěvníci stránek
Majka: Lék Euthyrox, který se bere na sníženou činnost štítné žlázy, může pravděpodobně způsobit vysoké hodnoty ALT, AST a dalších...

Další poznatek: Jako antivirotikum údajně působí homeopatikum OSCILOKOKCINUM, které vás proti virům naočkuje nepatrnou dávkou a při již propuklém onemocnění pomáhá mírnit příznaky..Třeba by to mohlo pomoct i při mono...

Iva N.: Při mono. užívala šťávu z ječmene v dávce káv. lžič. ráno a večer. Více se můžete dočíst z následujícího odkazu: Ječmen Green Ways

SAUNA A MONO.:
Saunu lze navštívit zhruba 6 týdnů po propuknutí nemoci, nebo 3 týdny po zmizení bolesti v krku a teplot.

Tip na zdurené uzliny na krku a hnisavé mandle.
Na obväz octanovú masť a uviazat okolo krku ako šál. Na druhý deň to odpuchne.